(+48) 228824488 info@phwit.pl

Płyty offsetowe

Płyty offsetowe


Płyt offsetowe są bardzo ważnym narzędziem w branży drukarskiej. Służą do tworzenia matryc drukowych, które następnie są używane w maszynach offsetowych do produkcji dużych ilości materiałów drukowanych, takich jak gazety, czasopisma, katalogi, broszury i ulotki.

Płyty offsetowe pozytywowe są najczęściej wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej i pokryte specjalnym materiałem światłoczułym. Proces wywoływania polega na naświetlaniu płyty światłem UV poprzez negatywowy film drukowy lub bezpośrednio przez komputerową technologię CTP (ang. Computer-to-Plate).

Materiał światłoczuły na powierzchni płyty offsetowej reaguje na światło UV i staje się bardziej wrażliwy w miejscach naświetlonych. Następnie, płyta jest umieszczana w wywoływarce, gdzie wystawiona jest na działanie specjalnego roztworu chemicznego. Materiał światłoczuły, który nie został naświetlony, zostaje usunięty, pozostawiając wypukłe partie płyty, które zostaną pokryte farbą podczas procesu drukowania.

Huaguang YP-S / Q – konwencjonalna płyty pozytywowe

Płyty offsetowe

Płyty offsetowe

Huaguang YP-S / Q to konwencjonalne, analogowe płyty pozytywowe. Występują w dwóch grubościach 0,15mm oraz 0,30 jako standard i dostępne z półki (wybrane formaty) a także w grubości 0,2mm na specjalne życzenie. Płyty Huaguang standardowo pakowane są w pudełka po 50 i 100szt. Termin przydatności to 18 miesięcy od daty produkcji. Do wywoływania płyt należy stosować standardowe i powszechnie dostępne wywoływacze.

Specyfikacja techniczna:

 

Czułość widma: 350-420nm
Filtr ciemniowy: filtrowany UV lub żółty
Czułość (płyta 0,30mm): 110-140mj/cm2; (płyta 0,15mm): 150-180mj/cm2
Naświetlanie: 3KW jodowo-galowy halogen, odległość 100cm, temperatura 23°C, czas wywoływania 1 minuta (20 sek dla 3 stopnia UGRA)
Wywoływanie: min 55ms, max 110ms, temperatura 20-25°C, PH 13-13,40
Reprodukcja punktów: 2-98% w 200 liniach/cal

Huaguang TP-II – termiczna płyta CtP

Płyty offsetowe

Huaguang TP-II to termiczne płyty CTP. Warstwa termoczuła płyty TP-II ma wyjątkową strukturę, dzięki której krawędzie punktów tworzonych podczas naświetlania są ostrzejsze. Podstawą płyty termicznej CTP firmy Huaguang jest wysokiej jakości płyta aluminiowa o złożonej strukturze ziarna i gęstej warstwie utlenionej stanowiącej podłoże poddane specjalnej obróbce. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia przyleganie powłoki termicznej do płyty aluminiowej, lecz także gwarantuje doskonałą wielkość i odwzorowanie punktu, co stanowi podstawę druku wysokiej jakości.

Specyfikacja techniczna:

 

  • Czułość spektralna: 800-850nm
  • Kompatybilne naświetlarki: wszystkie główne marki dostępne na rynku takie, jak Kodak Trendsetter / Lotem / Magnus, Screen PT-R, Heidelberg Topsetter / Suprasetter, itp.
  • Wymagana energia lasera: 130-160mJ/cm2
  • Rozdzielczość: 1% do 99% przy 200 lpi.
  • Wywoływanie: Kodak Goldstar Premium, IMAF Therm 830/One Plus, Ipagsa IP-46, itp
  • Wielkość nakładu: 100 000 odbitek bez wypalania, ponad 500 000 po wypaleniu