(+48) 228824488 info@phwit.pl

Obciągi offsetowe

Obciągi offsetowe


Gumy offsetowe, zwane również obciągami offsetowymi, są ważnym elementem w procesie druku offsetowego. Zadaniem obciągu offsetowego jest przeniesienie farby z płyty offsetowej na papier.

Guma offsetowych składa się z kilku warstw. Na zewnątrz znajduje się warstwa gumy syntetycznej, która jest bardzo odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Pod tą warstwą znajduje się warstwa kompresyjna, który przyjmuje i amortyzuje kontakt z papierem. Warstwa podkładowa, która znajduje się pod warstwą kompresyjną, zapewnia dodatkową stabilność obciągu.

Zastosowanie gum offsetowych polega na przesuwaniu ich wzdłuż cylindra drukarskiego, który obraca się wokół własnej osi. Guma offsetowa jest umieszczona na cylindrze, którego zadaniem jest przeniesienie obrazu z płyty drukarskiej na papier. Guma offsetowa działa jak pośrednik, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne przeniesienie obrazu z płyty offsetowej na papier.

Gumy offsetowe są dostępne w różnych rozmiarach i twardościach, co umożliwia ich dopasowanie do różnych rodzajów druku i materiałów drukowanych. Ich właściwości elastyczne pozwalają na dokładne odwzorowanie detali obrazu i uzyskanie ostrych krawędzi, co jest szczególnie ważne przy druku wysokiej jakości.

Konwencjonalne obciągi offsetowe do druku arkuszowego

PL EN DE
dayGraphica 36 – Odpowiedni dla wszystkich rodzajów maszyn offsetowych. Duża wytrzymałość, niski koszt zakupu. DEn
dayGraphica 2300 ProTek – Opracowany do druku opakowaniowego na maszynach szybkobieżnych. Charakteryzuje się wysoce elastyczną powierzchnią, dzięki czemu jest bardziej odporny na krawędziowanie przyczyniając się do zmniejszenia częstotliwości wymiany obciągów.  DEn
dayGraphica 56 – Optymalny transfer farby, jakość na której możesz polecać.  DEn
dayGraphica 3610 ISEGA – Optymalna jakość, wszechstronne zastosowanie, certyfikat ISEGA ENn
Duco Elite – Bez kompromisów, najwyższa jakość, najwyższa wytrzymałość ENn